Українська English Deutsch Polska Русский

Інструктаж з картографії

Вміння читати карту, малювати шкіци та орієнтуватися на місцевості є обов'язковими для кожного пластуна, оскільки більшість свого "життя в природі" він проводить в мандрах. Відсутність елементарних топографічних знань в деяких випадках може призвести, і до більш серйозних наслідків, ніж просто безпорадне блукання лісом. Ці знання стануть вам в пригоді не тільки на туристичних змагах чи в мандрівках незнайомою місцевістю. Регулярне їх використання тренує ваше абстрактне, логічне і просторове мислення, загострює відчуття часу і відстані, формує окомір.
На сьогоднішній день ми спостерігаємо поступове відмирання класичної "паперової" топографії і прихід їй на зміну електронної супутникових систем позиціонування (відомий проект США — GPS (Global Position System), проте використання традиційних "кілометрівок" і компасів Адріанова назавжди залишиться прерогативою "останніх романтиків".
А насправді топографія достатньо цікава наука. У ній підкуповує вміння бачити і розуміти те, чого інші не бачать і не розуміють. Це навіть трохи схоже на первісне шаманство - належність до певного типу людей, які за невидимими тобі ознаками, знаходять потрібні напрямки і дороги.

Життя в природі
Видання куреня "Вовча Ліга"

Інструктаж з картографії, який на Лісовій школі ч.39 в 2003 році отримав оцінку "9". Інструктаж поданий у вигляді трьох гутірок згідно з вимогами до інструктажів на ЛШ.

Гутірка 1. Топографічні карти

Гутірка 2. Способи орієнтації за небесними світилами та природніми ознаками. Компас, хід за азимутами.

Гутірка 3. Обчислення віддалей та малювання шкіців.

Може бути корисним:
Военная топография