Зв'язування линв

-= Нагору =-  Базові поняття  Зв'язування линв  Петлі
 Прив'язування  Спеціальні вузли  В'язання  Піонірська майстерність


Простий вузол

В основному використовується як стопор для забезпечення линви від проскакування через блок. Зав'язаний навколо корінного кінця, він виконує роль контрольки (у вузлі стремено він в'яжеться просто на ходовому кінці).

Простий вузол можна застосувати як тимчасову марку. Такий спосіб маркування є надзвичайно поширений, але далеко не найкращий.

Подвійний простий вузол

Використовується, як і простий вузол, в ролі стопора, проте кращий тим, що має більші розміри.

Вісімка

Вважається основним стопорним вузлом, оскільки має порівняно більші розміри, ніж простий вузол, і легко розв'язується навіть після значного навантаження.

Подвійна вісімка

Мінус цього вузла полягає в тому, що зі всіх поданих тут стопорних вузлів, подвійна вісімка в'яжеться найважче, проте має найбільші розміри і найлегше розв'язується.

Прямий вузол

Пл. н. (пластова назва) - пластовий, англ.н. (англійська назва) - square knot.

Використовується для зв'язування двох линв однакового чи майже однакового діаметра. Не слід в'язати на слизьких, пружних, синтетичних линвах чи линвах, виготовлених з різних матеріалів. Може виявитись ненадійним, якщо не зав'язати контрольних вузлів.

На своїй совісті має багато людських жертв.

Рифовий вузол

Англ.н. - reef knot.

В'яжеться так, як і прямий, проте на одному з ходових кінців в'яжемо петлю, яка дозволяє легко його розв'язати. Тому, на відміну від прямого, використовується для тимчасового зв'язування двох линв.

Шкотовий (стропковий) вузол

Пл.н. - ткацький, англ.н. - single sheet bend.

Використовується для зв'язування двох линв різного діаметра, мокрих та замерзлих линв. В більшості випадків йому надається перевага над прямим чи рифовим вузлами, оскільки тримає краще і розв'язується легше.

Академічний вузол
Ткацький вузол
Плоский вузол
Зустрічні вісімки
Хірургічний (подвійний прямий) вузол